Jak zwiększyć sprzedaż i efektywność

Wiemy, że praktycznie każdy sprzedawca może sprzedawać jeszcze więcej, jeśli otrzyma odpowiednie narzędzia.

Zwiększenie sprzedaży następuje dzięki dopasowaniu całego procesu sprzedaży do indywidualnego stylu zachowań klienta.
Wykorzystując MaxieDISC® Sales System sprzedawca osiąga bardzo wysoki poziom rozpoznawania potrzeb klienta, nawet jeśli klient ich nie wypowie!
Dzięki temu będzie wiedział co i jak klientowi zaoferować, nie tylko na poziomie produktowym, ale również psychologicznym.

MaxieDISC® Sales System to sprawdzona metoda, dzięki której sprzedawcy w krótkim czasie osiągają znaczące efekty. Wdrażana z sukcesem zarówno w dużych przedsiębiorstwach o wielomilionowych obrotach, jak i w małych jednoosobowych firmach.

Co sądzą o MaxieDISC najefektywniejsi sprzedawcy w swoich branżach:

 

“Każdy kto che być dobry musi to znać!”

Arkadiusz Błaut, Fanuc

“Powiem szczerze, że robi niesamowite wrażenie”

Grzegorz Moskal, Omega-Pilzno

Sukces w sprzedaży z wykorzystaniem MaxieDISC®

Wierzymy, że sprzedawcy mogą sprzedawać więcej i lepiej. W większości przypadków nie trzeba do tego wiele. Dla nas w sprzedaży najważniejsza jest relacja z klientem i umiejętność realizacji jego potrzeb. Czym wyższe kontrakty, tym nabiera ona większego znaczenia. W końcu klient ma nam powierzyć swoje pieniądze w zamian za obietnicę… Wiemy, że tylko dobrze rozumiejąc klienta i jego potrzeby możemy dokonać transakcji, w której wygrywają obie strony. Wierzymy, że dobrzy sprzedawcy chcą i potrafią budować mocne relacje z klientami oparte na zaufaniu i dobrej komunikacji.

Najlepszy sprzedawca

Zgodnie z naszą filozofią zadaniem sprzedawcy jest wspieranie klientów w rozwiązywaniu ich problemów. Doświadczenie wielu lat pracy w sprzedaży oraz nauczania sprzedaży pokazuje, że najlepszymi sprzedawcami są osoby, które umieją odczytać potrzeby klientów, znają ich problemy i potrafią znaleźć rozwiązania, dzięki którym klient odczuje spokój i pewność.

Jak to zrobić? Potrzebne są dwie umiejętności:

  • aktywne słuchanie ze zrozumieniem oraz
  • mówienie językiem zrozumiałym dla klienta.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Klienci mają swoje indywidualne style komunikowania się oraz wyrażania potrzeb. Jeśli akurat przypadkiem reprezentujemy podobny style będzie się nam łatwo porozumieć. W przeciwnym razie może się nam zdawać, że przekazaliśmy informacje, ale trafiają one w próżnię.

Klient: Czy to będzie dobre dla mojej firmy?
Sprzedawca: Parametry naszego produktu są na najwyższym poziomie. Bezawaryjność wynosi 98,5%.

Jak sobie z tym poradzić?

Z pomocą przychodzi nasz MaxieDISC. Jest to zaawansowane narzędzie do rozpoznawania stylów działania i komunikowana się.
Dzięki rozpoznaniu swojego stylu komunikacji oraz nauczeniu się rozpoznawania stylu klienta  handlowiec będzie w stanie zrozumieć potrzeby klienta (nawet te, których nie wypowie) oraz przedstawić mu ofertę oraz argumenty w sposób przeznaczony dla jego stylu, czyli dać dokładnie to, czego klient oczekuje. Dzięki takim działaniom nasi klienci dokonali już sprzedaży liczonej w dziesiątkach milionów euro!

MaxieDISC® – Raport Stylów Sprzedawcy

Jednym z elementów wykorzystywanych do zwiększania sprzedaży jest specjalna diagnoza i raport Stylów Sprzedawcy MaxieDISC®. Dzięki niej sprzedawca odkryje swój preferowany styl komunikacyjny oraz nauczy się rozpoznawać style klientów i rozmawiać z nimi tak, aby dobrze rozumieć i być rozumianym. W efekcie tego rośnie sprzedaż

Wykorzystując model i raporty MaxieDISC® dowiesz się między innymi tego, co motywuje Ciebie i klientów:

  • Chęć zmiany, czy bezpieczeństwo?
  • Podejmowanie wyzwań, a może dbanie o ludzi?
  • Dobra atmosfera w zespole, czy ścisłe trzymanie się procedur?

To tylko kilka przykładów. W pełnym „Raporcie Stylów Sprzedawcy” znajdziesz dużo więcej informacji, dzięki którym podejmiesz dużo lepsze decyzje sprzedażowe.

Dzięki modelowi MaxieDISC® zrozumiesz, dlaczego niektórzy klienci podejmują decyzje szybko, a niektórzy wolno. Dlaczego z niektórymi rozmawia Ci się świetnie, a niektórym nie potrafisz niczego wytłumaczyć czy sprzedać.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj „Czym jest MaxieDISC®?”