MaxieDISC to nowocześnie zaprojektowany SYSTEM oparty o model DISC,
służący osiąganiu lepszych efektów w biznesie i relacjach z ludźmi.

Chciałbyś więcej zarabiać? Mieć lepiej pracujący zespół? A może poprawić jakość relacji z partnerem?
Pomożemy Ci, poprawiając zarówno efekty biznesowe, jak i jakość Twoich relacji z innymi.

Brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdziwe? Nic dziwnego! Świat pełen jest obietnic "cudownych" recept na pieniądze i szczęście. Dlatego przeczytaj nasze referencje, zapytaj ludzi którzy z nami pracowali i pracują, a jeśli chcesz wiedzieć więcej to napisz lub zadzwoń.

W skład systemu MaxieDISC wchodzi diagnoza ludzkich zachowań, zespołów, czy kultury organizacji, uwzględniająca między innymi takie czynniki, jak inteligencja emocjonalna, czy neurotyzm. Kolejnym elementem jest zestaw profesjonalnie przygotowanych i przetestowanych programów rozwojowych połączonych ze wsparciem ludzi i organizacji.

Dzięki MaxieDISC ludzie mają większą satysfakcję z relacji i zarabiają więcej. Nasi konsultanci pracują w całej Polsce i mają bardzo szerokie kompetencje: zarówno biznesowe, coachingowe jak i psychologiczne.

 • Nowoczesny i efektywny system poprawy efektwności oparty o ludzkie zachowania

 • Wygodny i prosty w używaniu i wdrażaniu

 • Oparty o najnowszą wiedzę z dziedziny psychologii oraz ponad 25 letnie doświadczenia biznesowe

 • Oparty o mierzalne wskaźniki i cele do osiągnięcia

Czym jest MODEL DISC - style ludzkich zachowań

Model DISC zakłada, że istnieją 4 główne style zachowań ludzi, które można zmierzyć i zbadać. Każdy z nas ma dostęp i używa w swoim życiu najczęściej 2 lub 3 stylów DISC w różnym stopniu. Jako ludzie jesteśmy elastyczni i w różnych sytuacjach możemy sięgać po zasoby dostępnego nam stylu zachowania. Jednocześnie często mamy swój preferowany (przeważający) styl zachowania i reagowania w określonych sytuacjach. Znając swój styl zachowania i wiedząc jak to działa (rozpoznając style innych ludzi), można znacząco usprawnić swoją komunikację, zwiększyć efektywność, poprawić relacje.

Należy pamiętać, że style DISC nie są w żaden sposób wartościujące. To, jaki styl jest naszym dominującym decyduje o tym, jak się zachowujemy, a ściślej: jak chcemy się zachować w pierwszym odruchu, instynktownie, czy w najbardziej preferowanych okolicznościach. Świadomość tego pozwala nam modelować własne zachowanie tak, by być efektywniejszymi.

Poznanie własnego dominującego stylu DISC to pierwszy krok ku lepszym relacjom z ludźmi i w efekcie lepszemu, bardziej świadomemu życiu zawodowemu i osobistemu.

Swój styl DISC można poznać wykonując online test DISC i otrzymując raport stylów zachowań MaxieDISC

4 GŁÓWNE STYLE LUDZKICH ZACHOWAŃ WG. MODELU DISC - MAXIEDISC


DOMINUJĄCY

DOMINUJĄCY "Ja znam drogę!"
Zorientowany na wynik, pewny siebie. Preferuje kompleksowy ogląd spraw niż analizę szczegółów. Chętnie podejmuje wyzwania, dąży do celu, lubi rywalizację i konkurencję.

Więcej informacji o Stylu D

INSPIRUJĄCY

INSPIRUJĄCY "Zróbmy to razem!"
Okazujący entuzjazm, optymistyczny. Lubi inspirować i współpracować. Zorientowany na relacje z ludźmi, otwarty. Kreatywny i wywierający wpływ. Dba o dobrą atmosferę.

Więcej informacji o Stylu I

STABILNY

STABILNY "Najpierw zaplanujmy"
Serdeczny i wspierający. Lubi ludzi, szczególnie jeśli ich pozna. Zazwyczaj opanowany, dąży do osiągnięcia spokoju. Unika konfliktów. Kładzie nacisk na relacje i niezawodność.

Więcej informacji o Stylu S

SUMIENNY

SUMIENNY "Zróbmy to dokładnie"
Preferuje ścisłą zgodność działania z instrukcjami i przepisami. Kładzie nacisk na jakość i dokładność, wiedzę i kompetencje. Dąży do perfekcji, lubi analizować szczegóły.

Więcej informacji o Stylu C

Zainteresowany?
Napisz lub zadzwoń do nas, aby przekonać się jak MaxieDISC może Ci pomóc!

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA MODELU DISC


 • Zwiększanie sprzedaży

  Dzięki poznaniu swojego stylu oraz rozpoznawaniu stylów zachowania klienta handlowcy zwiększają sprzedaż.

 • Usprawnianie zarządzania

  Zwiększanie efektywności zespołów następuje dzięki poprawie komunikacji i dopasowaniu zadań do stylów zachowań.

 • Poprawa relacji

  W firmie czy w rodzinie. Dzięki modelowi MaxieDISC można polepszać komunikację i relacje.

 • Mierzalne i dokładne wyniki

  Trafność opisu wg. modelu to 90-100% według respondentów. Pozwalają one na ustalenie dokładnej metodologii pracy.


JAK TO DZIAŁA?

Po wypełnieniu ankiety otrzymujesz raport stylów zachowań MaxieDISC.
W raporcie tym będą opisane Twoje style zachowań DISC zarówno naturalne jak i adaptowane. Dowiesz się z niego na jakich swoich zachowaniach możesz opierać sukces, a jakie przyjdzie Ci używać trudniej.
Dzięki raportowi oraz informacji zwrotnej od konsultanta MaxieDISC możliwe jest zaplanowanie i wdrożenie procesu rozwojowego.

 1. Ustalamy problem i cele do osiągnięcia
 2. Diagnozujemy problem (osobisty, organizacyjny, zachowań ludzkich)
 3. Przygotowujemy raport (indywidualny, zespołowy, firmowy)
 4. Sesja objaśniająca do raportu
 5. Ustalamy wspólnie plan osiągania celów oraz wskaźniki
 6. Po ustalonym czasie cieszysz się efektem.

Styl D - Dominujący


W modelu DISC osoba o stylu D to "urodzony dyrektor".

Osoba o silnej woli, zdeterminowana do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu. Odważna, rywalizująca, idąca do przodu, czasem taranem, czasem nie zwracając uwagi na palone za sobą mosty. Spalone mosty nie są dla osoby o takim profilu szczególnie ważne, bo nie zamierza zawracać z obranej przez siebie drogi. A kiedy już dojdzie do celu – będzie zwycięzcą i nikt nie będzie patrzył ani nawet śmiał patrzeć, jaką drogą do tego zwycięstwa doszedł, gdyż – jak mówi przysłowie – zwycięzca bierze wszystko i zwycięzców się nie osądza.

Wierzy w sukces, jest zmotywowany i nie zakłada innego scenariusza niż osiągnięcie wyznaczonego celu. Osoba o takim profilu to często pionier, wytyczający nowe szlaki – dosłownie i w przenośni, którego oprócz konsekwencji w dążeniu do celu cechuje również wizja. Osoba o takim profilu będzie kontrowersyjna, ale wcale się tym nie przejmuje, ponieważ przede wszystkim jest niezwykle skuteczna. Dobrze sprawdza się w zhierarchizowanych oraz konkurencyjnych strukturach.


styl Dominujący model DISC
"Po co grać, jeśli nie można wygrać?"

Atrybuty:
Nieustępliwy, niezłomny, niezależny, bezpośredni, konkretny, decyzyjny, mocny, twardy, z charakterem, odważny, pomysłowy, rywalizujący, wymagający, niezależny, skoncentrowany na sobie i swoim celu, skuteczny, twardy, pionier, inicjator, zdobywca, skłonny do ryzyka, dominujący, lubi czuć się ważny, przejmuje kontrolę. Sprawia wrażenie osoby będącej w wiecznym pośpiechu i wiecznie zajętej.

Mocne strony:
Dąży do celu, nie rezygnuje, nie odpuszcza, lubi rywalizację, komunikuje się w sposób jasny i konkretny, bez niedomówień i domysłów, wyznacza cele, wymyśla rozwiązania, pomysłowy. Jako szef poważny, trzyma swój zespół raczej krótko, ale też jak lew gotów jest go bronić. Określa jasne zasady pracy i i informując jakich wyników oczekuje, a oczekuje zazwyczaj więcej, niż jest obecnie. Motywuje pracowników stawiając im nowe, coraz wyższe wyzwania. Przeszkody go nie zniechęcają, a wręcz stymulują. Otwarty na zmiany i reorganizacje, często jest ich realizatorem. Wielozadaniowość to dla niego norma. Angażuje i motywuje własnym przykładem. Chce być najlepszy i tego samego oczekuje od każdego z pracowników. Z racji oswojenia ze stresem skuteczny np. w sytuacjach kryzysowych – nie traci głowy.

Styl I - Inspirujący


W modelu DISC osoba o stylu I będzie postrzegana przez innych jako dusza towarzystwa.

Zadowolona z życia i z siebie, kipi energią. Ma mnóstwo pomysłów i czasem trudno nadążyć za jej kreatywnością. Lubi występować publicznie, dobrze czuje się na scenie. Trudno jej nie zauważyć, zarówno w zachowaniu jak i w ubiorze tryska z niej energia. Entuzjazmem i energią zaraża innych. Ma talent do „porywania tłumów”. Potrafi inspirować, zagrzewać do walki, zachęcać innych do podejmowania wspólnie z nią nowych wyzwań. Ludzie z zaangażowaniem słuchają tego co mówi. Potrafi kreślić wizje i obrazowo je przedstawiać.

Jeśli w coś wierzy potrafi opowiadać o tym w taki sposób, aby swoją wiarą zarazić innych. Nie boi się podejmować ryzykownych decyzji nawet jeśli miałyby szokować. Łatwo nawiązuje kontakty, z natury jest przyjacielska i pogodna. Często postrzegany jako dusza towarzystwa - osoba, która pierwsza rzuci w towarzystwie pomysł pt. "zróbmy imprezę", "zróbmy ognisko", "jedźmy na wyjazd integracyjny" itp. Wyjątkowa kreatywność, pomysłowość oraz talent do motywowania i angażowania ludzi są wyjątkowym zasobem, który odpowiednio wykorzystany może uczynić z osoby o tym profilu wyjątkowego przywódcę.


styl Inspirujący model DISC
"Zróbmy to razem!
Będzie fajnie?"

Atrybuty:
Cechy charakterystyczne dla tego typu to: entuzjazm, pomysłowość, towarzyskość, żywiołowość, radosne usposobienie, oryginalność – lubi wyróżniać się strojem lub zachowaniem, a najczęściej jednym i drugim, unikanie norm i ograniczeń, unikanie przestrzegania instrukcji, upór w dążeniu do działania według własnych zasad, gadatliwość, unikanie szczegółów, unikanie poruszania trudnych tematów.

Mocne strony:
niegasnący entuzjazm, energia i witalność, kreatywność, zdolność do inspirowania i angażowania innych, umiejętność „sprzedawania” tematów i idei, zachęcanie do działania, komunikatywność, otwartość, łatwość nawiązywania kontaktów, przyjacielskość, podkreślanie pozytywnych aspektów spraw i problemów, chce, aby w jego otoczeniu wszyscy czuli się dobrze i swobodnie. Lubi rozmawiać, prezentuje postawę otwartą, łatwo, chętnie i skutecznie przekonuje. Z łatwością przychodzi mu generowanie pomysłów, prowadzenie i udział w burzy mózgów, chwalenie i nagradzanie.

Styl S - Stabilny


W modelu DISC osoba o profilu S to prawdziwa siła spokoju. Stabilna, niezawodna, skupiona na innych.

Uważna, kulturalna, uprzejma, potrafiąca aktywnie słuchać. Rozumiejąca i empatyczna. Osoba o takim profilu gwarantują, że praca będzie zaplanowana, a wszelkie zadania zostaną wykonane na czas. Bez hałasu, bez fajerwerków, ale na właściwym poziomie, tak jak powinny, bez niespodzianek, bez rozczarowań. Na osobie o takim profilu można polegać, że dotrzyma słowa. Zrobi wszystko, by nie zawieść zaufania innych. Z drugiej strony do podjęcia decyzji potrzebuje czasu i informacji. Nie działa intuicyjnie, nie lubi pochopności i zmian w planach.

Jest doskonałym przyjacielem – tolerancyjnym, wyrozumiałym, cierpliwym, przede wszystkim słuchającym. Bardziej zorientowany na ludzi niż na zadania. Dobre relacje z innymi są dla takiej osoby priorytetowe. Ponieważ "robi swoje" bez fajerwerków, bez rozgłaszania tego na firmowych korytarzach, unikając biurowej dramy pt. "jestem taki zapracowany" i "mam tyle zadań na głowie", jego praca może pozostawać niezauważona. To błąd. Osoba o takim profilu szczególnie wymaga zauważenia i docenienia swojego wkładu pracy, a przede wszystkim szacunku i równego traktowania wszystkich ludzi.


styl Stabilny model DISC
"Chwileczkę.
Najpierw to zaplanujmy."

Atrybuty:
Spokojny, stoik, opanowany, ostrożny, nieśpieszny, współpracownik, twardo stąpający po ziemi, realista, stabilny, skromny, budzący zaufanie, cierpliwy, dobry słuchacz, partner, szanuje tradycje, przytakujący i akceptujący, nie wnosi zastrzeżeń, nie zgłasza uwag, mało wymagający, nie chce sprawiać kłopotu, trzyma się ustalonego planu

Mocne strony:
spokojny, opanowany, stały w uczuciach, rozważny, odpowiedzialny, planujący i postępujący zgodnie z planem, systematyczny, gwarantuje stały postęp prac i ciągłość wykonywania zadań rutynowych, lojalny, dyskretny, okazujący szacunek, trzyma emocje na wodzy. Jest doskonałym słuchaczem, znakomicie sprawdza się wszędzie tam gdzie trzeba słuchać, planować i dbać o innych. Prezentuje partnerski, oparty na empatii styl komunikacji. Uważnie słucha, nie ocenia. Mówi spokojnym tonem. Nie unosi się, kontroluje emocje, o ile nikt nie nadwyręży jego cierpliwości. Preferuje rozmowy na tematy, na których się zna i w relacji 1 na 1.

Styl C - Sumienny


W modelu DISC osoba o stylu C jest stała w sądach i przekonaniach, konsekwentna, bardzo analityczna, wymagająca i krytyczna.

Metaforycznie i w dużym upuszczeniu można powiedzieć że to człowiek – komputer analizujący wszystkie otrzymane informacje i na ich podstawie podejmujący decyzje. Postrzega świat przez pryzmat logiczny. Szuka przyczyny i skutku. Ponieważ nie zawsze ma tyle informacji ile by chciał, albo nie zawsze są one najświeższe, najbardziej aktualne, fakt ten może opóźniać podejmowanie decyzji przez lub wręcz uniemożliwiać ją. Jeśli brak jest wszystkich danych decyzja może być błędna, więc lepiej jej nie podejmować by uniknąć niepotrzebnego ryzyka – takie zdanie często może prezentować.

Osoba o takim profilu twardo stąpa po ziemi, pozbawiona złudzeń, widząca rzeczywistość przez pryzmat faktów, a nie marzeń czy pobożnych życzeń. Z drugiej jednak strony będzie dążyć wszak do rzeczy często wręcz niemożliwej – doskonałej decyzji, doskonałego produktu albo doskonałego raportu opracowanego na podstawie maksymalnej ilości najbardziej aktualnych danych i przesłanek.


styl Sumienny model DISC
"Robimy dokładnie,
albo wcale."

Atrybuty:
Dokładny, cichy, pedantyczny, introwertywny, analityczny, ostrożny, formalny, zdyscyplinowany, perfekcjonista, postępuje zgodnie z zasadami, krytyk, logiczny, ceni porządek (np. na biurku), skupia się na szczegółach, uprzejmy, chłodny, preferuje komunikację pisemną, niż ustną.

Mocne strony:
Potrafi szczegółowo wejść w temat, dokładnie czyta wszelkie instrukcje i specyfikacje, znajduje błędy, których inni nie zauważyli, logicznie argumentuje, dokładnie wgłębia się w temat. Osoba o takim profilu przeczyta od deski do deski całą umowę łącznie z tym, co zostało zapisane drobnym drukiem i znajdzie tam np. niekorzystne czy niejasne zapisy, które wiele osób przeoczy. Nie znosi powierzchownej wiedzy, wiedzy zbyt ogólnej oraz postawy "nie znam się, to się wypowiem". Jest profesjonalistą w swojej dziedzinie i oczekuje profesjonalizmu od innych, postępuje ostrożnie, rozważnie, zastanawia się, rozważa, analizuje dużo danych, bywa krytyczny, ale w oparciu o dane i fakty, nigdy o opinie. Surowy, ale sprawiedliwy, lubi być doskonale przygotowany, nie zostawia spraw ich własnemu biegowi, przejmując odpowiedzialność za temat stara się go poznać od podszewki. Traktuje kontrolę jako nieodłączny element zarządzania, cos oczywistego, źle się czuje, gdy tej kontroli nie ma.

Należy pamiętać, że style MaxieDISC nie są w żaden sposób wartościujące.

To nasz styl przeważający determinuje nasze zachowanie. Jako ludzie potrafimy dokonywać mniej lub bardziej świadomych adaptacji swojego stylu tworząc coś co nazywamy stylem adaptowanym. Jeśli zainteresował Cię temat to skontaktuj się z nami i pobierz przykładowy raport.

Poznanie swojego stylu DISC pozwoli Ci polepszyć relacje z ludźmi, sprzedawać więcej,
zarządzać sprawniej.
Dlaczego nie sprawdzić jak to działa?

Jeśli chcesz poznać swój styl zachowania zgłoś się do nas i wypełnij swój test DISC online.


Pobierz Przykładowy Raport Testu DISC i Diagnozy MaxieDISC