MaxieDISC z Certyfikatem Jakości SUS 2.0

Co to jest SUS 2.0?

Certyfikat Jakości Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 to certyfikat, który gwarantuje uznanie jako ceniona i rzetelna firma. Dzięki otrzymaniu standardu można między innymi zarejestrować firm w Bazie Usług Rozwojowych, a także świadczyć usługi szkoleniowe oraz doradcze również  dofinansowaniem EFS. Nie da się też ukryć, że przedsiębiorstwa, które mogą poszczycić się posiadaniem certyfikatu są też lepiej odbierane przez potencjalnych klientów i kontrahentów. Dlatego można powiedzieć, że posiadanie certyfikatu pomaga zdobywanie klientów, a co za tym idzie zwiększa jej zyski. Jednak certyfikat ma też inne zalety, jak choćby uporządkowanie pracy firmy i zwiększenie jej efektywności.

Certyfikat Jakości Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0  nazywany jest w skrócie certyfikatem SUS 2.0, który wydawany jest przez DEKRA Certification. Jest to oficjalny partner Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i jedyna jednostka uprawniona do wydawania tego certyfikatu przedsiębiorstwom. Istotne jest, że certyfikat SUS 2.0 wydawany jest na okres 3 lat, a także trzeba przeprowadzać co roku audyty, a po upływie 3 lat audyt recertyfikacyjny, aby certyfikat SUS 2.0 odnowić.

Czy warto mieć ten certyfikat?

Jest to nowy standard zarządzania i świadczenia usług dla podmiotów, które specjalizują się w usługach szkoleniowo-rozwojowych. Standard SUS 2.0 jest rozwinięciem standardu SUS, który w Polsce obowiązuje od 2011 roku i został wprowadzony w przeszło 400 organizacjach. Nie jest to certyfikat, który nadaje się każdej jednostce! SUS 2.0 został opracowany przez ekspertów z branży usług szkoleniowo-rozwojowych, którzy dokładnie wiedzą jakie warunki musi spełniać placówka, aby szkolić najlepiej.

Wymagania wobec jednostek szkoleniowo-rozwojowych, które chcą uzyskać certyfikat są więc wysokie. Wyznacza on standardy zarządzania i firmą, i kompetencjami osób, które są odpowiedzialne za realizację usług szkoleniowo-rozwojowych. Aby otrzymać SUS 2.0 jednostka musi się poddać przeprowadzeniu audytu. Za audyty certyfikacyjne odpowiada DEKRA Certification, czyli międzynarodowa i niezależna jednostka certyfikacyjna. Certyfikaty DEKRA można spotkać bardzo powszechnie w firmach usługowych i produkcyjnych w Polsce, a do tego sama marka DEKRA oceniana jest bardzo pozytywnie i budzi zaufanie.

Kto powinien starać się o certyfikat SUS 2.0?

Przede wszystkim firmy, które chcą uzyskać wpis do Bazy Usług Rozwojowych, która jest prowadzona przez PARP? Jednak certyfikat może uzyskać każda firma, która jest członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Oczywiście trzeba wprowadzić wymagane standardy w życie firmy i przejść audyt certyfikacyjny. SUS 2.0 nie jest wydawany automatycznie dla członków PIFS! Ponadto jednostki, które chcą dostarczyć swoim klientom możliwość korzystania z dofinansowania szkoleń z EFS czy RPO również muszą mieć wydany certyfikat potwierdzający wysokie standardy usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *